Szkodliwe stereotypy o kobietach, które zawdzięczamy Hollywood

red-hollywoodwomen-main
Możecie być wspaniałymi kobietami, a i tak dacie się oczarować totalnemu palantowi...

Jedną z największych wad Hollywood jest to, że lubi szerzyć stereotypy, zwłaszcza te dotyczące kobiet i mężczyzn. W tym artykule zajmiemy się tymi pierwszymi. Oto 5 z nich, na które powinniście zwrócić uwagę, aby nie wpaść w ich pułapkę.


Stereotyp nr. 1 - Naiwność

Możecie być piękne, mądre i interesujące, a mimo to zawsze traficie na palanta, który wskoczy wam do łóżka i złamie serce.

Stereotyp nr. 2 - Damulka w opałach

Temu stereotypowi nie zapobiegły lata feminizmu. Opcje są dwie: albo jesteście beksami, albo twardzielkami, które tłumią emocje, choć w środku mają ochotę się rozpłakać jak rasowa beksa.

Stereotyp nr. 3 - Feminizm = Przyłożenie komuś

W filozofii "girl power" nie chodzi o to, żeby rozdawać wszystkim razy, tylko o niezależną postawę i silny charakter. W Hollywood najczęściej sprowadza się to niestety do trzymania giwery w skąpym stroju... 

Stereotyp nr. 4 - Napalona dziewczyna przy kości

W filmach otyły dziewczyny muszą zawsze być nieokrzesane i nadzywczajnie napalone. To bardzo niesprawiedliwe i deprecjonujące. Waga nie decyduje o tym, kim jesteś. 

Stereotyp nr. 5 - Karanie kobiet

Zwróciliście uwagę, że najładniejsze dziewczyny w horrorach zawsze giną w wyjątkowo okrutny sposób, zostając ukarane za epatowanie swoją seksualnością (albo rozwiązłość)? Zobaczcie pierwszy lepszy horror i zrozumiecie, co mamy na myśli.
 
(źródła zdjęć: Universal Pictures, Orion Pictures, Columbia, TriStar Entertainment, Universal Pictures, Bryanston Pictures)

Może ci się spodobać