Posłuchajcie premierowej piosenki z nowego serialu AXN "Ultraviolet"

1_16

Wojtek Urbański i Justyna Święs nagrali utwór do najnowszego serialu kanału AXN!

Jedna z najciekawszych polskich wokalistek młodego pokolenia i znany producent muzyczny, współzałożyciel zespołu RYSY, nagrali utwór promujący nową produkcję kanału AXN, "Ultraviolet". Piosenkę usłyszycie również w czołówce serialu. Podobnie jak scenariusz serialu, harmonia i melodie w piosence są owiane tajemnicą i niepokojem.

Justyna i Wojtek podczas nagrania, fot. AXN

„Przed napisaniem tekstu czytałam fragmenty scenariusza, aby wczuć się w klimat serialu. Dużo jednak pozostawiłam też kwestii wyobraźni", mówi Justyna Święs, autorka tekstu. „Włożyłam w te słowa cząstkę siebie", dodaje.

„Pracując nad piosenką do Ultravioletu po raz pierwszy tworzyłem muzykę, która ma promować serial. Utwór powstawał przez około miesiąc. To było bardzo ciekawe doświadczenie", dodaje Wojtek Urbański. Premierowy utwór znajdziecie poniżej:


Justyna Święs to jedna z najciekawszych i najprężniej działających artystek młodego pokolenia. Jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Użyczyła głosu oraz napisała teksty do większości utworów zespołu RYSY. Z Wojtkiem Urbańskim skomponowała muzykę do spektaklu Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. Pracowali też razem podczas powstawania debiutanckiego albumu zespołu RYSY. Tworzyła również z Wojtkiem Mazolewskim i braćmi Waglewskimi.

Serial "Ultraviolet" opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.


Może ci się spodobać