W poprzednim odcinku "Znaków" (II)

znaki5_gosia_stasiewicz

W poprzednim odcinku "Znaków"...

Ciało odnalezione przez policję na końcu pierwszego odcinka okazuje się ciałem Patrycji Piotrowskiej, przyjaciółki Ady. Przyczyna śmierci? Dwa strzały w serce. Żadnych śladów. Egzekucja do złudzenia przypomina niesławną nierozwiązaną sprawę sprzed 10 lat. Do morderstwa doszło nieopodal kamieniołomów, w których planowane jest wydobywanie melafiru. Polska Ruda chce na tym sporo zarobić, a kontynuowanie śledztwa uniemożliwi jej zaplanowane wcześniej "odstrzały". Właśnie dlatego Targosz, współpracujący z burmistrzem biznesmen, nieudolnie próbuje przekonać Trelę, żeby jego ekipa im tego nie uniemożliwiła. Kiepski początek znajomości. Śledztwo trwa. Podejrzenia komisarza natychmiast padają na męża Ady, Błażeja, dlatego każe Sobczykowi go aresztować. Tymczasem Ada otrzymuje trudne zadanie poinformowania o morderstwie rodziny Piotrowskich.

GALERIA: POZNAJCIE BOHATERÓW ZNAKÓW

Kiedy Nieradka chce zabrać męża Patrycji na komendę, jego córka, Kasia, zapewnia, że jej ojciec był całą noc w domu. Córka burmistrza Agata opowiada szkolnej psycholożce o postępach w radzeniu sobie ze swoją agresją. Rozładowuje ją na treningach bokserskich. Na komendzie Błażej zarzeka się, że nie ma ze śmiercią Patrycji nic wspólnego, a krew na jego koszulce to krew sarny, którą potrącił, kiedy wracał z nieudanego polowania. Historia o sarnie się zgadza, ale w książce polowań nie ma żadnego wpisu Błażeja. Ada w końcu dowiaduje się od męża o jego romansie. Wściekła na szefa, że jej o nim nie powiedział, daje mu w zęby i zabrania odsuwać ją od śledztwa. Tymczasem w lokalnym barze pojawia się stary komendant, Dzikowski, poprzednik Treli, który prowadził niesławne śledztwo sprzed lat i ratuje Dorotkę, jedną z owieczek Jonasza, z rąk miejscowych pijaczków.

Zainteresowany postępami w śledztwie próbuje porozmawiać z Trelą. Gdy w końcu mu się to udaje, nie wydusza z niego zbyt wiele. Ada wypuszcza Jonasza z aresztu. W podzięce ten ją błogosławi. Ada jest przekonana, że jej mąż jest winny. Na pogrzebie księdza Wincentego Bławatska pokazuje swoją niechęć do burmistrza, a ten stara się udobruchać nowego komendanta. Trela nie jest zadowolony, że nie wpuszczono jego ludzi do kamieniołomów i zatarto potencjalne ślady morderstwa. Na jaw wychodzi, że Patrycja była asystentką Targosza. W nocy, w środku lasu, odbywa się tajna walka bokserska między Agatą, a nieznajomą dziewczyną. Wygląda na to, że Sowie Doły mają swój własny "fight club". Gdy w końcu dochodzi do odstrzałów, w kamieniołomach odkryte zostają ludzkie szczątki... Nie przegapcie kolejnego odcinka serialu już w przyszłą środę o 22:00 w #AXN! #Znaki