W poprzednim odcinku "Znaków" (III)

znaki-3

W poprzednim odcinku "Znaków"...

Przerażony makabrycznym odkryciem podczas odstrzałów Targosz zaczyna wątpić w swoje plany biznesowe. Ukrywanie czegoś takiego wiąże się z ogromnym ryzykiem. Burmistrz ostrzega go jednak, że tkwią w tym razem i prace są zbyt zaawansowane, żeby teraz się z nich wycofać.

GALERIA: NAJGORSZE I NAJLEPSZE MAŁE MIASTECZKA NA MAŁYM EKRANIE

Z braku dowodów Błażej zostaje wypuszczony z aresztu, a Ada wyrzuca go z domu. Postawiona przez przyjaciółkę pod ścianą Nina zapewnia Agacie alibi i chroni ją przed odpowiedzialnością za pobicie Martyny. Dzikowski, trener Agaty, nie daje się jednak zwieść. Dobrze wie, że nastolatki walczą poza ringiem i za karę wyrzuca Agatę z klubu. W tajemnicy przed swoją dziewczyną chłopak Agaty odwiedza Martynę w szpitalu, zaś Trela w obawie przed tym, że śledztwo utknie w martwym punkcie, zwraca się o pomoc do byłego komendanta.

Jonasz bezskutecznie próbuje wydusić od Dorotki, skąd pochodzi krew na jej koszuli. Agacie nie podoba się, że jej chłopak odwiedził w szpitalu Martynę. W świetle ostatnich wydarzeń Targosz pragnie renegocjować umowę z burmistrzem. W międzyczasie Ada dowiaduje się od córki Patrycji, że Targosz był u nich w domu. Nieradka domaga się od niego wydania laptopa Piotrowskiej, ale biznesmen podejrzanie długo z tym zwleka. Czyżby było na nim coś, co chciałby ukryć przed policją?

Trela dowiaduje się od Sobczyka, że syn jego poprzednika popełnił samobójstwo. Ludzie twierdzą, że to z tego powodu Dzikowski położył głośne śledztwo sprzed lat. Pojawiają się teorie o seryjnym mordercy. Bławatska jest przekonana, że za zabójstwo jej córki odpowiada ta sama osoba - jeśli Trela wypuści ją z rąk, nigdy mu tego nie wybaczy. Jeden z robotników pracujących przy odstrzałach, ojciec chłopaka Agaty, znajduje pośród gruzu pozostałości po nazistach. Pod osłoną nocy burmistrz odwiedza Jonasza. Okazuje się, że kaznodzieja opiekuje się jego chorym synem w zamian za liczne przysługi. 

W mieście pojawia się nowy proboszcz. Dzikowski przy wódce każe Błażejowi wrócić do domu. Gdy ten odmawia, stary komendant pokazuje mu zrobione w lesie zdjęcie mężczyzny z Patrycją. Dorotka przyprowadza Jonasza pod dom Bławatskiej... Nie przegapcie kolejnego odcinka serialu już w przyszłą środę o 22:00 w #AXN! #Znaki