Angry Birds wleciały na sam szczyt box office'u

ab_1600x900

"Angry Birds Film" zadebiutował na szczycie box office'u w 48 krajach! 

Trójwymiarowa animacja Sony Pictures Imageworks wspięła się na sam szczyt amerykańskiego box office'u w ubiegły weekend, zarabiając aż 38 milionów dolarów. Na świecie film zarobił w ten sam weekend 94 miliony dolarów. Sukces obrazu "Angry Birds Film" uczynił go animowaną adaptacją gry z najlepszym otwarciem w historii.

Głównymi bohaterami bajki są postacie z popularnej gry na telefony komórkowe firmy Rovio o tym samym tytule (tylko bez "filmu"). "Jesteśme niezwykle zadowoleni, że udało nam się połączyć siły Rovio i Sony Pictures Imageworks oraz przekształcić słynną na cały świat markę gier w markę filmową", powiedział w wywiadzie dla Hollywood Reporter Josh Greenstein, dyrektor marketingu i dystrybucji MPG. “Trafiliśmy w idealny czas na film familijny i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby był aktualny."

O filmie 

W podbijającej kolejne rynki animacji dowiemy się wreszcie, dlaczego tytułowe wnerwione ptaki są tak wnerwione. W tym celu film przeniesie na wyspę zamieszkaną przez zadwolone z życia nieloty i zapozna z jednym, który w odróżnieniu od reszty szczęśliwy nie jest. Ten jegomość na imię ma Red (Jason Sudeikis) i ma problemy z kontrolowaniem gniewu. Do czarnych owiec na wyspie należą też Chuck (Josh Gad) i Bomb (Danny McBride). Pewnego dnia wyspę odwiedzą pokojowo nastawione choć tajemnicze zielone prosiaki i to właśnie wrodzona podejrzliwość głównego bohatera i niesforność reszty ptasich outsiderów pozwoli rozgryźć ich prawdziwe intencje.