Reżyserzy, których warto śledzić na Instagramie

axn-movie-directors-you-can-follow-on-instagram-1600x900

Spójrzcie na świat oczami najciekawszych reżyserów!

Jest co najmniej kilku zdolnych współczesnych reżyserów, których można śledzić na Intagramie. Warto to robić, zwłaszcza jeśli chcecie poznać sekrety ich filmowej kuchni i dowiedzieć się, jak spędzają czas na planie i poza nim. Naturalnie, największą zaletą śledzenia kont reżyserów są ekskluzywne zdjęcia zza kulis najgorętszych produkcji. Oto kilka kont reżyserów na Instagramie, którym naprawdę warto poświęcić chwilę uwagi:

Autor zdjęć do takich klasyków jak "Czarny łabędź" czy "Requiem dla snu", Matthew Libatique, bardzo lubi dzielić się z fanami tym, co dzieje się za kulisami. Z jego konta dowiemy się też m. in. jak komponuje swoje ujęcia!  

 

 

#slatesforsarah never forget

A photo posted by libatique (@libatique) onMar 7, 2014 at 10:20am PST

 

John Favreau ma w branży wspaniałych znajomych! 

 

 

Happy #BillMurrayDay!

A photo posted by Jon Favreau (@jonfavreau) onSep 5, 2014 at 9:55am PDT

 

Choć Wes Craven może sprawia wrażenie ponuraka i faceta, który kocha rzucać widzom wyzwania, ale w głębi serca jest bardzo sentymentalnym gościem, który lubi sobie powspominać stare dobre czasy. Takie jak choćby czas spędzony z Rachel McAdams na planie "Red Eye". 

 

 

#tbt to shooting RED EYE with the talented Rachel McAdams almost a decade ago. #throwbackthursday

A photo posted by Wes Craven (@therealwescraven) onSep 18, 2014 at 6:52pm PDT

 

Jedno z ciekawszych kont, na które się natknęliśmy należy do znanej z serialu "Dziewczyny" Leny Dunham. Zauroczyła nas jej szczerość i otwartość w mówieniu o własnych uczuciach takich jak choćby bezgraniczna miłość do swojego partnera.

 

 

Reżyserka sequelu "Zmierzchu" Catherine Hardwicke wygląda na kogoś z kim chętnie spędzilibyśmy popołudnie:  


 

#JoanJett in the house! Writing a song for @missyoualreadyfilm!

A photo posted by Catherine Hardwicke (@catherinehardwicke) onJan 16, 2015 at 7:49pm PST

 

Nikogo nie powinno zaskoczyć, że konto Emmanuela Lubezkiego na Instagramie pełne jest pięknych kadrów filmowych. W końcu to on jest atuorem zdjęć do tak zniewalająco pięknych wizualnie filmów jak "Grawitacja" czy "Drzewo życia". 

 

 

Nov 18. Palau.

A photo posted by @chivexp onDec 17, 2013 at 4:58pm PST


Kanadysjki aktor, reżyser i scenarzysta Xavier Dolan niedawno pojawił się w Cannes ze swoim nowym filmem z Marion Cotillard pod tytułem "To tylko koniec świata". Nie dość że jest młody, piekielnie zdolny, to na dodatek jest również wyjątkowo charyzmatyczny i chętnie dzieli się swoimi przygodami z wielbicielami. 

 

 

Lil trip to Beth Israel why not #dumbasthma

A photo posted by xavierdolan (@xavierdolan) onSep 4, 2014 at 3:35am PDT

 

Tak wygląda świat widziany oczami reżyserów i przepuszczony przez filtry z Instagrama. Warto w nim chociaż chwilę pobuszować. 

(zdjęcie główne: Getty Images)