Październikowe premiery filmowe, których nie wolno przegapić!

axn-october-premieres-1ndex_3
Na co wybrać się do kina? My polecamy...
Jak co miesiąc wybraliśmy 5 premier, na które warto wybrać się do kina w nadchodzącym miesiącu (w tym jednej debiutującej na ekranach ostatniego dnia września). Ponieważ jesień zaczęła się na dobre, filmy również zrobiły się nieco bardziej ponure. Wygląda bowiem na to, że październik w kinie stoi pod znakiem thrillerów!
 
 
Inferno
To już trzecia część serii filmowej opartej na książkach Dana Browna. Tym razem historia zaczyna się od pobudki Roberta Langdona (Tom Hanks) we florenckim szpitalu z małą amnezją. Na domiar złego, okazuje się, że jest ścigany. Podejmując próbę odtworzenia wydarzeń z ostatnich kilku dni, będzie zmuszony stawić czoła najtrudniejszej z dotychczasowych zagadek. W kinach od 14 października.
 
 
Dziewczyna z pociągu
Kolejna premiera, która powstała w oparciu o bestsellerowy thriller. Tym razem poznamy historię rozwódki (Emily Blunt), która zostaje świadkiem w sprawie tajemniczego zaginięcia kobiety. W miarę rozwoju śledztwa odkryjemy, że kobieta grana przez Blunt była nie tylko świadkiem jej uprowadzenia, łączyło ją z nią znacznie więcej... W kinach od 7 października.
 
 
Jack Reacher: Nigdy nie wracaj
W sequelu do jednego z przyjemniejszych zaskoczeń ostatnich lat, "Jacka Reachera", Jack (Tom Cruise) powraca do swojej starej jednostki wojskowej, żeby dowiedzieć się, że został posądzony o morderstwo. Zmuszony oczyścić imię rozpoczyna polowanie na winnych i odkrywa, że jego przeszłość jest znacznie bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. W kinach od 21 października.
 
 
Księgowy
Ten obiecujący thriller z Anną Kendrick i Benem Affleckiem opowiada historię pewnego geniusza, który postanowił wykorzystać swoje niezwykłe zdolności, pracując dla najniebezpieczniejszych organizacji przestępczych w charakterze niezależnego księgowego, używając z małego biura jako przykrywki. Jak to w tym zawodzie bywa po piętach zaczyna mu deptać wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu. Wtedy księgowy zaczyna współpracę z legalnym klientem. Jednak gdy odkrywa prawdę i finansach firmy, zaczynają się prawdziwe kłopoty. W kinach od 28 października.
 
 
Ostatnia rodzina
Film został laureatem głównej nagrody na festiwalu filmowym w Gdyni nie bez powodu. Debiut reżyserski Jana Matuszyńskiego jest dojrzałym i fantastycznie skrojonym portretem niezwykłej, ale i "przeklętej" rodziny, której członkami były dwie niezwykle bardzo zasłużone dla polskiej kultury postacie - Zdzisław Beksiński, malarz słynący ze swoich posępnych obrazów oraz Tomasz Beksiński - kultowy dj radiowy i tłumacz, któremu zawdzięczamy legendarne tłumaczenia "Latającego cyrku Monty Pythona" czy choćby "Szklanej pułapki". W filmie zobaczymy brawurowe role Andrzeja Seweryna (Zdzisław), Tomasza Ogrodnika (Tomasz) oraz Aleksandry Koniecznej (Zofii, żony i matki). Pozycja obowiązkowa i jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. W kinach od 30 września!

(zdjęcie główne: Universal Pictures)

Może ci się spodobać