Najlepsze polskie seriale sensacyjne

axn-best-polish-crime-1ndex

Jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście, najwyższy czas nadrobić zaległości!

Polacy zrealizowali mnóstwo kultowych seriali, głównie komediowych. Jednak trudno nie zauważyć, że jest jeszcze jeden gatunek, w którym czujemy się jak ryby w wodzie - kryminał! Jednych z najlepszych rodzimych przedstawicieli gatunku, "Oficera" i "Glinę" , możecie oglądać w każdą środę o 21:00 w AXN. Jednak to nie wszystkie udane lokalne seriale sensacyjne, które naprawdę warto zobaczyć. Właśnie dlatego specjalnie dla was zebraliśmy sześć, naszym zdaniem, najlepszych polskich seriali kryminalnych w historii. 

GALERIA:  ZASKAKUJĄCE CIEKAWOSTKI O BORYSIE SZYCU

(źródło: TVP/ AXN)

Glina
"Glinę" w reżyserii Władysława Pasikowskiego z czystym sumieniem można nazwać arcydziełem. Akcja serialu kręci się wokół Andrzeja Gajewskiego, twardego i bezkompromisowego detektywa wydziału zabójstw, który zrobi wszystko w imię sprawiedliwości, oraz jego barwnej załogi. Życie każdego z nich dalekie jest od ideału, a sprawy, którymi się zajmują nie zawsze kończą się sukcesem. Serial nie szczędzi nam realizmu. Nasz bohater to właściwie zbiór wad z jedną zaletą - nigdy nie był i nie będzie brudnym gliną. Jednak "Glina" to nie tylko brawurowa obsada, to również wspaniały klimat, naszpikowane policyjnym żargonem dialogi i fantastyczny scenariusz. W skrócie: pozycja obowiązkowa.

OGLĄDAJ OSTATNIE ODCINKI "GLINY" W AXN PLAYER!

Oficer

"Oficer" to polski serial sensacyjny, emitowany od 17 marca do 23 czerwca 2005, przedstawiający losy warszawskich policjantów ze specjalnej grupy pościgowej oraz niebezpiecznych przestępców. Tytułowym bohaterem filmu jest podkomisarz Tomasz Kruszyński, członek Specjalnej Grupy Pościgowej Centralnego Biura Śledczego. Grupa ta przypadkowo wpada na trop transakcji wymiany fałszywych banknotów Euro między emisariuszami syndykatu przestępczego z Francji a polską mafią.

OGLĄDAJ OSTATNIE ODCINKI "OFICERA" W AXN PLAYER!

Pitbull

Kultowy serial Patryka Vegi, który jest kontynuacją pełnometrażowego filmu z 2005, pokazał widzom, co to znaczy realizm. Jeśli jesteście osobami wrażliwymi, może wam się nie spodobać, co zobaczycie za kulisami pracy warszawskiego wydziału zabójstw. Jednak jeśli szukacie prawdy o tym, jak wygląda praca "prawdziwych psów", którzy tropią największe szumowiny i najbardziej bezwględnych przestępców samemu balansując na granicy prawa i moralności, to tu ją znajdziecie. "Pitbull" nie pozsotawia złudzeń. To bezdyskusyjnie jeden z najlepszych seriali kryminalnych w historii telewizji. Nic dziwnego, że wciąż powstają kolejne filmowe części "Pitbulla".

Ekstradycja
Bohaterem serialu jest Olgierd Halski (w tej roli znakomity Marek Kondrat), twardy glina, która wypowiada wojnę warszawskiemu półswiakowi. Dzięki swoim niekonwencjonalnym metodom i zaangażowaniu zdaje się odnosić same sukcesy aż do czasu, gdy do gry przyłącza się rosyjska mafia. Wkrótce Halski zostaje zwolniony ze służby i pracując dla BOR-u wpada na trop siatki korupcji na najwyższych szczeblach władzy. Wtedy jego rodzinie zaczyna zagrażać prawdziwe niebezpieczeńśtwo - a to dopiero pierwszy sezon serialu! Nie bez powodu ten serial był prawdziwym hitem w czasach emisji.

 

(źródło zdjęcia: Zespół Filmowy Kadr)

07 Zgłoś się
"7 zgłoś się" cieszy się dzisiaj statusem produkcji kultowej, choć z perspektywy czasu trudno odmówić jej propagandowego charakteru (tj. ocieplania wizerunku Milicji Obywatelskiej). Jak na tamte czasy był to serial kryminlnay o iście hollywoodzkim rozmachu ze świetnym, odrobinę komiksowym bohaterem - niezapomnianym Borewiczem (w tej roli niezapomniany Bronisław Cieślak - na zdjęciu powyżej). Choć momentami może się wydawać nieco przestarzały, nadal ma mnóstwo uroku!

Zbrodnia
Zbrodnia" to miniserial produkcji AXN, który powstał w oparciu o serię książek o morderstwach w Sandhamn autorstwa Viveki Sten. Bohaterami serialu są Tomek (Wojciech Zieliński), detektyw prześladowany przez wspomnienia z przeszłości, oraz Agnieszka (Magdalena Boczarska) - jego przyjaciółka z czasów młodości. Niecodzienne okoliczności - morderstwo na półwyspie helskim - sprawiają, że ich drogi znów się spotykają.

Powstały dwa sezony serialu i obydwa można było obejrzeć w AXN. Poniżej znajdziecie zwiastun do sezonu 2. serialu:

Coś pominęliśmy? Dajcie znać w komentarzach! Nie zapomnijcie oglądać "Oficera" i "Gliny" w każdą środę od 21:00 w AXN! 

(zdjęcie główne: TVP/ AXN)

Może ci się spodobać