Premiera 2. sezonu "Absentii" już w kwietniu w AXN!

axn-absentia-2-index

Kasia Adamik reżyserką finałowych odcinków!

Absentia, doceniony przez krytyków serial w konwencji thrillera, powróci do AXN z drugim sezonem już 3 kwietnia 2019 r. Za reżyserię, obok Odeda Ruskina i Adama Sandersona, odpowiada Kasia Adamik ("Amok", "Pokot", "1983", "Ekipa"). Produkcję będzie można oglądać w każdą środę o godz. 22:00.

"Absentia" to historia agentki FBI, Emily Byrne (w tej roli znana z serialu "Castle" Stana Katic), która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż, agent specjalny Nick Durand (Patrick Heusinger) ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Na domiar złego bohaterka zostaje wplątana w serię morderstw.

W drugim sezonie serialu Emily, po odnalezieniu i zabiciu swojego oprawcy, stara się wrócić do równowagi po sześciu latach fizycznych i psychicznych tortur. Odbudowuje relacje z synem, jednak nie może zapomnieć o mrocznej stronie swojej przeszłości. Namawia bostońskiego policjanta, Tommy'ego Gibbsa, do rozpoczęcia tajnego dochodzenia w sprawie jej tajemniczej przeszłości. Kiedy śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne ryzykuje wszystko, aby odkryć prawdę i chronić swoją rodzinę.

 

Obok Stany Katic i Patricka Heusingerem w obsadzie znaleźli się także Cara Theobold ("Downton Abbey"), Neil Jackson ("Jeździec bez głowy"), Angel Bonanni ("False Flag") i Paul Freeman ("Psy wojny"). W drugim sezonie dołączą do nich Matthew Le Nevez ("The Widow") i Natasha Little ("Nocny recepcjonista"). Le Nevez wcieli się w postać Cala Isaaca, niezłomnego byłego komandosa z rozbrajająco optymistycznym nastawieniem do życia. Little zagra agentkę specjalną Julianne Gunnarsen, chłodną agentkę FBI, która dołącza do bostońskiego biura terenowego, aby pomóc złapać sprawcę śmiertelnego ataku terrorystycznego.

Za produkcję zrealizowanej na zamówienie Sony Pictures Television Networks "Absentii" odpowiada Masha Productions. Producentem wykonawczym i reżyserem serialu jest Oded Ruskin ("False Flag"). Wśród producentów wykonawczych są także: Julie Glucksman, Stana Katic i Maria Feldman. Serial reżyserowali także Kasia Adamik i Adam Sanderson. Polska reżyserka pracowała nad trzema finałowymi odcinkami serii. Twórcami scenariusza są Gaia Violo i Matt Cirulnick, a za podstawę posłużył im scenariusz do pilota serialu autorstwa Violo.

Może ci się spodobać