Podręczny słownik terminów "Agentów NCIS"!

axn-ncisglossary-open

Poznajcie sekretny język "Agentów NCIS"!

Czy wam też zdarzyło się oglądać odcinek "Agentów NCIS" i zastanawiać się, co oznaczają te wszystkie skróty i akronimy, których używają bohaterowie? Dość tego, najwyższy czas się wtajemniczyć, dlatego prezentujemy krótki słownik popularnych terminów z serialu!

GALERIA: 10 RZECZY, KTÓRE DZIEJĄ SIĘ W KAŻDYM ODCINKU "AGENTÓW NCIS"

(CBS)

Semper Fidelis - zwrot znany również jako "Semper Fi" to m. in. dewiza Marines. Po przetłumaczeniu z łaciny oznacza on "zawsze wierny" lub "na zawsze lojalny". Maksymę podobno ukuto w Abbeville we Francji w XIV wieku.

APB - jest to akronim od słów "All Points Bulletin", które oznaczają list gończy przesyłany przez radio wszystkim policjantom na służbie. Zazwyczaj zawiera informacje dotyczące poszukiwanych przestępców lub skradzionych pojazdów.

BOLO - "Be On The Lookout!", czyli "stań na czatach".

(CBS)

SCIF - SCIF lub Sensitive Compartmented Information Facility to zabezpieczona strefa do wymiany poufnych informacji, do których dostęp mają tylko wtajemniczeni i najwyżej postawieni agenci. 

OSP - OSP to akronim od Office of Special Projects, czyli drugiego oddziału siedziby NCIS zlokalizowanego w Waszyngtonie i bazy operacji dla ekipy "Agentów NCIS: Los Angeles", której dowodzi Hetty Lange.

Federal Agencies - szerszy termin służący do określania agencji pokroju NCIS, FBI, ATF, NSA, DEA i setek innych pracujących dla amrykańskiego rządu.

(CBS)

Teraz kiedy już wszystko wiecie oglądanie "Agentów NCIS" powinno być dla was jeszcze większą przyjemnością. Oglądajcie kolejne odcinki 10. sezonu w każdy wtorek o 22:00 w AXN!

Może ci się spodobać