Czego można się dowiedzieć z sekcji zwłok?

axn-body-evidence-1600x900

Kilka sekretów serialowych speców od badania zwłok!

Dr. Megan Hunt jest eksprtem w dziedzinie i doskonale wie, jak wiele ciało może powiedzieć o przyczynie i okolicznościach śmierci. To właśnie dzięki ludziom takim jak ona, przestępcy szybciej trafiają za kraty. Czego można się dowiedzieć w kostnicy? Tego dowiecie się z naszego artykułu. Jeśli jecie lub jesteście wrażliwi, czytajcie ostrożnie.

GALERIA: PIĘKNA DANA DELANY

Czas zgonu
Gdy próbujemy ustalić, kiedy nastąpił zgon warto wiedzieć co nieco o rozkładzie organizmu. Po 36 godzinach część ciała zaczyna przybierać zielonkawy kolor. Potem zaczyna puchnąć, wypadają z niego włosy i na wierzch wychodzą naczynia krwionośne. Organy wewnętrzne też gniją w określonej kolejności - pierwsze poddają się jelita, a ostatnie prostata i macica.

(ABC)

Innym sposobem ustalenia daty zgonu jest sprawdzenie temperatury ciała. Po śmierci temperatura ciała (37.5°C) spada co godzinę 1.5 stopnia aż zrówna się z temperaturą otoczenia. Rigor Mortis również polega w ustalenmiu chwili zgonu.

(ABC)

Zawartość żołądka jako materiał dowodowy
Podczas wielu autopsji to właśnie zawartość żołądka zdradza, czy mieliśmy do czynienia z przypadkowym zgonem czy morderstwem. Dzięki niej można ocenić czas zgonu i sprawdzić, czy denatowi nie podano trucizny albo czy nie eksperymentował z niebezpiecznymi środkami odurzającymi. Zawsze należy sprawdzić, jakie sekrety kryje żołądek.

Zobaczcie, jak Dr. Hunt wprowadza te wszystkie metody w życie codziennie o 20.00 w AXN!

Może ci się spodobać