5 filmów o apokalipsie, które musicie zobaczyć!

axn-apocalypse-movies-1600x900

Kilka twarzy końca świata!

Apokalipsa od zawsze fascynowała filmowców - zarówno wizja niej samej jak i jej pokłosia. Właśnie dlatego w kinie nie brakuje narracji o końcu cywilizacji i jego konsekwencjach. Które naprawdę warto obejrzeć? My zdecydowanie polecamy poniższą piątkę!

GALERIA: FAŁSZYWI PROROCY, KTÓRZY PRZEPOWIADALI KONIEC ŚWIATA

Droga
Adaptacja posępnej i świetnej książki Cormaca McCarthy’ego z 2006, która śledzi losy bezimmiennego mężczyzny (Viggo Mortensen) i jego syna podczas tułaczki w poszukiwaniu schronienia i żywności po doszczętnie zniszczonej i pełnej desperacji Ameryce. Przyczyna apokalipsy nigdy nie zostaje ujawniona, ale jej skutki są nieodwracalne.

(Dimension Films)

Ludzkie dzieci
Najbardziej powolna, najsmutniejsza i najbardziej okrutna wizja apokalipsy, jaką można sobie wyobrazić. Jest rok 2027 i od dwóch dekad nie urodziło się żadne dziecko. To doprowadziło do wielkiego kryzysu. Ci którzy nie odebrali sobie życia z braku chęci do egzystowania w świecie pozbawionym dzieci, liczą, że ludzkość odnajdzie jeszcze jakiś ratunek. Wtedy zdarza się cud, pewna kobieta zachodzi w ciążę i należy zrobić wszystko, aby ją chronić. Ten wspaniały wizualnie film może się poszczycić jednymi z najbardziej imponujących długich ujęć w historii kina.

(Universal Pictures)

Nausicaä z Doliny Wiatru
Animowany klasyk Hayao Miyazakiego zabierze cię w świat 1000 lat po tym, jak ludzie zniszczyli własną planetę tocząc chemiczną wojnę, która skaziła Ziemię i spowodowała pojawienie się groźnych stworzeń. Są jednak regiony, które nie dotknęło skażenie - tam, w dolinach wybudowano ludzkie osady, które podzieliły się na królestwa. W jednej z takich dolin mieszka Nausicaä, młoda księżniczka, która postanawia odnaleźć źródło skażenia.

(Toei Inc.)

Snowpiercer: Arka przyszłości
Na zamarzniętej planecie garstka ocalałych żyje podzielona na klasy w pędzącym przed siebie z szaleńczą prędkością pociągu. Biedni mieszkają w tylnych wagonach, zaś ci uprzywilejowani z przodu - bliżej lokomotywy. Pewnego dnia najniższe klasy postanawiają się zbuntować i przedzierając się przez straż i dziesiatki wagonów dotrzeć do maszynisty.

(CJ Entertainment)

To jest już koniec
Filmy o apokalipsie nie muszą być dołujące! Doskonałym tego dowodem jest ta komedia, w której koniec świata dopada paru samolubnych gwiazdorów (granych przez samych siebie) w samym środku dzikiej imprezy. Uda im się przetrwać, mając przy boku bandę zakłamanych wymoczków? Wątpliwe.

(SPE/Columbia Pictures)

Może ci się spodobać