Filmy o apokalipsie, których wstyd nie znać!

messengerstb

Te filmy przygotują was na koniec świata!

Apokalipsa od lat inspirowały twórców filmów i seriali. "Posłańcy" - nowy serial AXN Black, który zobaczymy na antenie już 2 września - jest jednym z obrazów podejmujących temat nadciągającej zagłady ludzkości. Jej sprawcą ma być sam diabeł i towarzyszący mu 4 jeźdzcy apokalipsy. Naszą jedyną nadzieją jest garstka bohaterów, którzy zostali obdarzeni niezwykłymi zdolnościami. W oczekiwaniu na premierę tej kapitalnej serii, przyjrzyjmy się innym filmom, które zmierzyły się z motywem apokalipsy!

GALERIA: POZNAJCIE ODTWÓRCĘ ROLI DIABŁA Z "POSŁAŃCÓW" 

1.     "Droga" – Postapokaliptyczny dramat Johna Hillcoata oparty na posępnej powieści Cormaca McCarthy'ego to obraz świata po kataklizmie, w którym najbardziej deficytowym towarem okazuje się człowieczeństwo. Jak widzowie szybko się przekonają, to nie jest miejsce na wychowanie dzieci.

                               
(The Weinstein Company Dimension Films)
 
2.     "Pojutrze" – Film z 2004 z Dennisem Quaidem i Jake'iem Gyllenhaalem to historia kataklizmu wywołanego globalnym ochłodzieniem. Żywiołem apokalipsy nie zawsze musi być ogień!

(20th Century Fox)

3.     "12 małp" – Terry Gilliam zmiótł ludzkość z powierzchni Ziemii za pomocą zabójczego wirysa. Na szczęście dał jej drugą szansę, wysyłając Bruce Willisa w przeszłość, aby apokalipsie zapobiegł. 

(Universal Pictures)

4.     "28 dni później" – Reżyser filmu, Danny Boyle, pokazał widzom ponury świat, w którym ludzie zostali zdziesiątkowani przez groźnego wirusa, który zmienił ich w drapieżne bestie. 
                                          
(Fox Searchlight Pictures)

5.     "Ostatnia noc" – Jak spędzilibyście swój ostatni dzień na Ziemii? Właśnie takie pytanie zadał swoim bohaterom reżyser "Ostatniej nocy". Film opowiada bowiem historię ostatnich godzin z życia paru bohaterów oczekujących na kataklizm, który ma zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi. 

(Lionsgate)

(Źródło zdjęcia głównego: The CW)

Może ci się spodobać