Listopadowe premiery filmowe, których nie możecie przegapić!

axn-november-1ndex

Na co wybrać się w tym miesiącu do kina? My polecamy...

Jak co miesiąc wybraliśmy dla was 5 premier, na które warto wybrać się do kina w tym miesiącu. Wygląda na to, że w listopadzie zwiedzimy inne wymiary, zapolujemy na fantastyczne bestie, spróbujemy się porozumieć z kosmitami, zobaczymy powrót pewnej modnej zabawki z lat 90. w odświeżonym wydaniu i poznamy historię niezwykłego bohatera II wojny światowej. Brzmi ekscytująco? Zajrzyjcie na naszą listę!

GALERIA: ZASKAKUJĄCE CIEKAWOSTKI O TARCZY KAPITANA AMERYKI

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
Nareszcie będziemy mieli okazję, żeby powrócić do magicznego uniwersum Harry'ego Pottera. Tym razem jednak historia skupi się na Newcie Scamanderze i jego przygodach w nowojorskim środowisku czarownic i czarodziejów 70 lat przed tym, jak Harry czytał jego bestiarusz w Hogwarcie. W kinach od 18 listopada.

Doktor Strange
Choć "Strange" trafił do kin pod koniec ubiegłego miesiąca, zdecydowaliśmy się i tak go umieścić w naszym zestawieniu. Pierwsze recenzje filmu zdradzają, że mamy do czynienia z jednym z bardziej oryginalnych i osobliwych widowisk Marvela. Na dodatek w filmie można zobaczyć sceny akcji, które wywrócą wasze myślenie o tego typu sekwencjach do góry nogami. Wypada też wspomnieć o kapitalnych wstawkach komediowych. W skrócie: pozycja obowiązkowa! Już w kinach!

Trolle
Teraz czas na coś dla dzieci. Pamiętacie modę na włochate zabawkowe trolle w latach 80. i 90.? No więc filmowcy postanowili nam przypomnieć o tych uroczych stworzeniach historią dwójki przedstawicieli gatunku, którzy spróbują uratować swoją wioskę przed potworami. Założymy się, że słyszeliście już znakomitą piosenkę Justina Timberlake'a (który udziela również głosu jednemu z bohaterów) do filmu. Jeśli film jest choć w połowie tak dobry jak przebój artysty, szykuje się wspaniała rozrywka dla małych i dużych. W kinach od 4 listopada. 

Nowy początek
Ekspertka lingwistyki Louise Banks (Amy Adams) dowodzi elitarnej jednostce śledczych, których zadaniem jest zbadanie nastawienia kosmitów, którzy zaczęli masowo przybywać na Ziemię. Aby zapobiec wiszącej nad światem wojnie Banks będzie musiała jak najszybciej dogadać się z przybyszami z kosmosu. Żeby to zrobić nasza bohaterka podejmie wielkie ryzyko, które może okazać się zgubne dla całej ludzkości. W kinach od 11 listopada.

Przełęcz ocalonych
Nowy film Mela Gibsona to niezwykła prawdziwa historia Desmonda T. Dossa (Andrew Garfield), sanitariusza wyróżnionego Honorowym Orderem Kongresu mimo że mężczyzna odmówił korzystania z broni i zabijania na froncie z przyczyn religijnych. Początkowo Doss był szykanowany i uznawany za tchórza, który zasłania się swoją wiarą, jednak, gdy trafił na front wykazał się niezwykłą odwagą i uratował 75 osób podczas bitwy o Okinawą, nie oddając nawet jednego strzału. W kinach od 4 listopada.

(Zdjęcie główne: Marvel Studios/ Walt Disney Studios Motion Pictures)

Może ci się spodobać