Najlepsze piosenki tytułowe z seriali!

axn-tv-series-themes-1600x900

Też nieustannie je sobie nucicie pod nosem?

Dobra serialowa czołówka to taka, której nie ma się ochoty przewinąć. Kluczem do sukcesu jest chwytliwy lub po prostu świetnie skomponowany motyw muzyczny. Które seriale miały najlepiej brzmiące czołówki? Oto nasze typy:

GALERIA: FILMY, KTÓRE NIE MOGŁYBY ISTNIEĆ BEZ SWOJEJ ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWEJ

Miasteczko Twin Peaks
Angelo Badalamenti dokonał czegoś niesamowitego - stworzył soundtrack, który uspokaja i niepokoi jednocześnie, co doskonale oddaje przewrotny klimat tego wyjątkowego serialu. Takich motywów przewodnich nie zapomina się nigdy. Nic dziwnego, że David Lynch nawiązał z kompozytorem wieloletnią współpracę. 

Przyjaciele
"I'll be there for you" zespołu The Rembrandts jest piosenką niezwykle chwytliwą - wystarczy, że klikniecie "play" pod poniższym filmikiem, a gwarantujemy wam, że będziecie ją nucić przez resztę dnia. 

Czysta krew
Chyba żadna czołówka nie wprowadza lepiej w klimat miejsca, w którym dzieje się akcja serialu niż ta do "Czystej krwi". Piosenka Jace'a Evereta "Bad Things" działa doskonale w roli wizytówki Luizjany zamieszkałej przez żądnę krwi wampiry i całą masę innych straszydeł.

Hannibal
Minimalistyczny motyw przewodni w połączeniu z krwawą animacją doskonale podkreślały klimat serialu.

Z archiwum X
Ta przyprawiająca o ciarki czołówka jest po części dziełem przypadku. Kiedy kompozytor Mark Snow eksperymentował w swoim garażu z rożnymi motywami, położył łokieć na klawiaturze i niechcący włączył "delay". Efekt tak mu się spodobał, że skorzystał z niego w ostatecznej wersji czołówki. 

Dynastia
Czy wam też za każdym razem, kiedy słyszcie tę czołówkę przypominają się niedzielne rodzinne obiadki?

M*A*S*H
Przygnębiający tekst piosenki "Suicide is Painless" Johnny'ego Mandela został napisany przez 14-letniego syna Roberta Altmana, Mike'a, jednak w telewizyjnej wersji numeru tekst usunięto. Rozsądna decyzja zważywszy na ciężar tych słów. Czołówka serialu nie potrzebowała nic więcej poza tą niezapomnianą melodią.

Doktor Who
Pionierska elektorniczna kompozycja Rona Grainera powstała w 1963. Na przestrzeni lat powstała niezliczona liczba jej wersji, jednak sam motyw przewodni pozostał nienaruszony.

Futurama
Kolejny serial science-fiction z niezapomnianym motywem przewodnim!

Peaky Blinders
Nie ma drugiej piosenki, która pasowałaby lepiej na czołówkę serialu o bandziorach z Birmingham niż "Red Right Hand" Nicka Cave'a i The Bad Seeds.