7 rzeczy, o których warto pamiętać w Czarny Piątek

bfriday-1600x900

Czas zacząć przygotowania!

Czarny piątek to dość specyficzna okazja. To popularne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie "święto promocji", które jest początkiem sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem powoli wkracza również do Polski. Choć na początku sklepy kusiły klientów fantastycznymi ofertami raz do roku - w piątek po Dniu Dziękczynienia - przez ostatnie kilka lat czarny piątek trochę się rozciągnął. Teraz okołopiątkowe promocje zaczynają się pojawiać w sklepach już na początku listopada. Aby z nich wszystkich skorzystać, warto mieć dobrą strategię. 

Na szczęście mamy dla was mały poradnik, który pomoże wam przetrwać ten szał zakupów i (mamy nadzieję) nieźle się obłowić. Niezależnie od tego, czy planujecie korzystać z okołopiątkowych okazji w sklepach czy online, warto pamiętać o kilku rzeczach:

GALERIA: NAJDZIWNIEJSZE PRAWA ZWIĄZANE Z SEKSEM

1. Zrób listę zakupów i podejmuj racjonalne decyzje: czasami nie warto koczować pod sklepem, żeby kupić toster za złotówkę.

2. Będzie wam potrzebny towarzysz zakupów: dzięki temu będziecie mogli zajmować sobie miejsca w kolejkach do kas i toalet (jeśli zakupy trochę się przedłużą) albo rozdzielić, żeby skorzystać z większej ilości okazji. 

3. Przejrzyjcie gazetki promocyjne różnych sklepów, żeby niczego nie przeoczyć. Znajdziecie je zazwyczaj w sklepach lub internecie.

4. Przygotujcie się na awarię kas, systemów i serwerów. Nie tylko wy polujecie na świetne okazje. Cierpliwość popłaca.

5. Widzieliście kiedyś kolejkę, która owija sklepowe półki jak kluska spaghetti? W piątek będziecie mieli okazję. Dlatego powatarzamy raz jeszcze: warto uzbroić się w cierpliwość.

6. W ferworze zakupów, ktoś może próbować zwędzić zawartość waszego koszyka, więc bądźcie czujni i zachowajcie zimną krew.

7. Przyda się odrobina kondycji i kilka przekąsek, które dostarczą wam energii: nie idźcie na zakupy głodni i spragnieni.