7 najgłupszych pozwów, w które aż trudno uwierzyć

violadavis-law

W te historie naprawdę trudno uwierzyć! 

Choć jesteśmy pewni, że macie bujną wyobraźnię, wiedzcie, że istnieją takie sądowe przypadki, które naprawdę trudno sobie wyobrazić. Nawet Annalise Keating (Viola Davis) ze "Sposobu na morderstwo" (w każdy piątek późnym wieczorem w AXN)  nieźle by się zdziwiła, gdyby miała do czynienia z tymi niedorzecznymi pozwami:

Oglądanie telewizji bywa niebezpieczne

W 2005 Austin Aitken pozwał NBC na 2 i pół miliona dolarów. Twierdził, że odcinek programu “Fear Factor” wywołał u niego “cierpienie, obrażenia ciała i wielki ból". Powiedział, że widok uczestników jedzących szczury wywołał u niego mdłości i sprawił, że... wpadł na drzwi. Sędzia uznał pozew za idiotyczny.

Pozwalibyście siebie?

W 1995 Robert Lee Brock pozwał sam siebie na 5 milionów dolarów. Uznał, że pogwałcił swoje prawa i obraził własne uczucia religijne, upijając się i popełniając kilka przestępstw. Przezto wylądował w więzieniu w Virginii z 23-letnim wyrokiem. Co mógł zyskać, pozywając się do sądu? Ponieważ odsiadka uniemożliwiała mu posiadanie jakichkolwiek dochodów, sądził, że to stan będzie go teraz utrzymywał. Sąd pozew odrzucił.

Dom strachów okazał się zbyt mocną atrakcją

W 2000 Cleanthi Peters pozwała Universal Studios na 15 tysięcy dolarów. Twierdziła, że została narażona na niesamowity stres, ponieważ opuściła dom strachów Universal Studios’ Halloween Horror Nights blada jak ściana.

Dry cleaning went wrong

BW 2005 by Roy L. Pearson, Jr. pozwał pralnię, która zgubiła jego spodnie na 40 milionów dolarów. Według mężczyzny nie sprostanie przez interes własnego sloganowi ("satysfakcja gwarantowana") naraziło go na straty moralne i finansowe. Jak ietrudno się domyślić mężczyzna sprawę przegrał.

Ból zadka

Student z Idaho postanowił pokazać komuś tyłek z okna swojego akademika. Stracił jednak równowagę i z niego wypadł. Potem oczekiwał, że to uniwersytet zapłaci za leczenie obrażeń, których doznał podczas swojego głupiego dowcipu. 

GALERIA: 15 GŁUPICH PRZEPISÓW, ZA KTÓRE MOGĄ WPAKOWAĆ CIĘ ZA KRATKI

Niebezpieczne ciasteczka

Lindsey Zellitti i Taylor Ostergaard chciały zrobić coś miłego dla swoich sąsiadów, więc chodziły po okolicy, pukały do drzwi obcych ludzi i zostawiały im na wycieraczce ciasteczka. Gdy dotarły do domu 49-letniej Wanity Young, ich pukanie wywołało u niej atak paniki. Przestraszona zadzwoniła po policję i kazała się zabrać do szpitala. Mimo że dziewczyny przeprosiły i zapłaciły za jej pobyt w szpitalu, kobieta i tak pozwała je do sądu. I sprawę (i tym samym 900 dolarów odszkodowania) wygrała. 

To wina pogodyna!

Kobieta w Izraelu pozwała pogodyna na tysiąc dolarów, ponieważ ten zapowiedział, że będzie słonecznie, a tymczasem padało. Kobieta twierdzi, że przez niego za lekko się ubrała i się rozchorowała. Ech...

 

Może ci się spodobać