Facebook prosi swoich użytkowników o nagie zdjęcia!

ultra-12

A wszystko po to, żeby chronić swoich użytkowników przed...

Facebook prosi swoich użytkowników, aby ci przysłali serwisowi społecznościowemu swoje nagie zdjęcia. Dlaczego? Wszystko po to, żeby zapobiegać tzw. revenge porn, czyli "pornografii zemsty" i ograniczeniu ilości ofiar tego typu cyberataków.

Użytkownicy, którzy kiedykolwiek podzielili się w sieci swoimi nagimi, intymnymi fotografiami z partnerami lub znajomymi i martwią się, że ci mogą opublikować je w sieci bez ich zgody - w formie zemsty lub żartu - mieliby wysyłać je do siebie przy użyciu messengera, aby zdjęcia zostały oznaczone przez serwis i monitorowane. To oznacza, że każde ze zdjęć zostanie opatrzone internetowym odciskiem palca, który pozwoli zablokować przesyłanie i publikowanie ich przez osoby trzecie. To dotyczy jednak tylko i wyłącznie Facebooka. Pytanie tylko, ile osób w trosce o swoje bezpieczeństwo zdecyduje się na taki krok?

To po raz kolejny pokazuje, że internet umożliwia nam w równym stopniu dokonywanie przeróżnych przestępstw jak i walkę z nimi. Wiedzą o tym doskonale fioletowi, czyli bohaterowie nowego serialu "Ultraviolet", którzy korzystają z potęgi internetu do tego drugiego. Nie przegapcie premierowych odcinków serialu w każdą środę o 22:00 w AXN!