Ruszyły zdjęcia do nowego serialu AXN - "Ultraviolet"! Poznajcie obsadę!

unnamed_6

Sebastian Fabijański, Bartłomiej Topa, Marek Kalita i Michał Żurawski - silna męska obsada w nowym serialu AXN "Ultraviolet"!

Zdjęcia do najnowszej produkcji kryminalnej AXN ruszyły w Łodzi 6 czerwca. Pracę na planie "Ultravioletu" rozpoczęli Sebastian Fabijański, Bartłomiej Topa, Marek Kalita i Michał Żurawski. Premiera serialu odbędzie się jesienią!

Sebastian Fabijański wciela się w rolę Michała Holendra, jednego z głównych bohaterów serialu. To 32-letni policjant z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego. Razem z Olą Serafin (w tej roli Marta Nieradkiewicz) rozwiązuje sprawy trudnych do wyjaśnienia przestępstw. Fabijański ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Za swoje role w filmach Jeziorak i Miasto 44 odebrał w 2014 r. nagrodę za najlepszy debiut aktorski na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także Tarnowską Nagrodę Filmową. Popularność przyniosły mu również takie produkcje jak Pakt, Belfer, Pod Mocnym Aniołem i Pitbull. Niebezpieczne kobiety.

(zdjęcie: AXN/ Opus Film)

Bartłomiej Topa szerokiej publiczności dał się poznać, grając m.in. w takich filmach jak "Wesele" czy "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego. W serialu "Ultraviolet" gra Waldemara Kraszewskiego, zbliżającego się do emerytury komendanta wojewódzkiej komendy policji w Łodzi. To on prowadzi sprawę śmierci młodej dziewczyny, od której zaczyna się akcja serialu.

(zdjęcie: AXN/ Opus Film)

Marek Kalita gra 55-letniego Henryka Bąka. To przyjaciel głównej bohaterki i jej matki, Anny Serafin (w tej roli Agata Kulesza), którą darzy uczuciem. Jako rzeczoznawca przez wiele lat współpracował z policją, a swoje doświadczenie wykorzystuje, aby pomóc Oli w rozwiązywaniu spraw kryminalnych.Marek Kalita ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Pracował z wybitnymi polskimi reżyserami - Krystianem Lupą i Andrzejem Wajdą. Można go oglądać m.in. w filmach "Boisko bezdomnych" Kasi Adamik, "Wszystko, co kocham" Jacka Borcucha i Drogówka Wojtka Smarzowskiego.

W rolę Tomka Molaka wciela się Michał Żurawski. Grana przez niego postać to założyciel grupy Ultraviolet, której członkowie, kontaktując się ze sobą przez Internet, rozwiązują sprawy kryminalne. Michał Żurawski studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie. Grał w takich produkcjach jak "Czas honoru", "Karbala", "Miasto 44" Jana Komasy, "W ciemności" Agnieszki Holland i "Jestem mordercą" Macieja Pieprzycy.

(zdjęcie: AXN\ Opus Film)

Serial Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa ("Miasto 44", "Sala samobójców") i Sławomir Fabicki ("Miłość", "Zbrodnia 2"). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy - producentami wykonawczymi są Wendy West ("Dexter", "Czarna lista") i Barry Josephson ("Kości", "Zaczarowana", "Bardzo Dziki Zachód").

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w Łodzi 6 czerwca. Za realizację odpowiada Opus Film (nagrodzona Oscarem "Ida", "Wymyk", "Zbrodnia"). Premiera Ultravioletu odbędzie się jesienią w AXN.


Może ci się spodobać