7 rzeczy, których nie wiedzieliście o Garcii

axn-garcia-1600x900

Za co tak bardzo kochamy technika analitycznego BAU?

Penelope Garcia (w tej roli wspaniała Kirsten Vangsness), najbardziej uroczy technik analityczny FBI, była członkiem BAU od samego początku i błyskawicznie stała się ulubienicą fanów. Z okazji niedawnego finału 11. sezonu postanowilism zastanowić się nad tym, co czyni ją tak wyjątkową postacią. Oto 7 rzeczy za które kochamy ją najbardziej:

1. Jest ekscentryczką i ma świetny gust
Wystarczy na nią spojrzeć, żeby zdać sobie sprawę, że jest wyjątkowa. I nie chodzi nam tylko o jej fryzurę i ciuchy. Jej samochód ma na imię Esther. Hotch powiedział, że gdy Garcia ubiegała się o posadę, wysłała do BAU CV na różowej papeterii. Poza tym lubi teorie spiskowe - pewnie dlatego, że kiedyś była antyrządowym hakerem. Jak sami widzicie, Garcia żyje we własnym świecie!

(CBS)

2. Dzięki swojemu stylowi natychmiast się wyróżnia
W tym zawodzie fajnie zobaczyć kogoś, kto ma w nosie uniform. Kolorowe i ekstrawaganckie stroje Garcii bardzo się wyróżniają na tle tych wszystkich garniturów i garsonek. Nic tak doskonale nie oddaje jej ciekawej osobowości jak jej stroje. 

3. Wywróciła swoje życie do góry nogami
Rodzice Garcii zginęli w wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowcę, gdy ta miała 18 lat - pojechali jej szukać, ponieważ nie wracała do domu. Właśnie dlatego czuła ogromne poczucie winy, rzuciła CalTech, została gotką, nauczyła się kodować i została hakerką o pseudonimie "The Black Queen". W końcu została aresztowana przez BAU, które dało jej wybór - albo zacznie dla nich pracować albo pójdzie do więzienia. Wszyscy wiemy ,co wybrała. 

4. Penelope i Derek są sobie przeznaczeni?
Żadno wioduje się tyle chemii pomiędzy bohaterami, co w przypadku Dereka i Garcii. Derek nazwał Penelope “dzieciną” od razu jak ją zobaczył. I się zaczęło. Ich relacja bardzo ewoluowała. Byli dla siebie podporą w trudnych chwilach, a widzowie zaciskali kciuki za każdym razem, gdy się do siebie zbliżali...

(CBS)

5. Garcia jest wyjątkowo wrażliwa
Niektóre sprawy potrafią zaleźć Garcii za skórę - często bowiem bardzo przeżywa makabryczne materiały dowodowe. Zwłaszcza, gdy musi je oglądać kilkukrotnie. Właśnie dlatego potrzebuje czegoś, co mogłoby ją od nich oderwać - stąd pewnie tyle bibelotów na jej biurku. 

6. Jest prawdziwym geekiem
Garcia bardzo lubi gry sieciowe, zwłaszcza MMORPG, ponieważ kilka razy przyłapano ją na grze, której akcja dzieje się w Camelot, na biurowym komputerze BAU. Na swoich maszynach używa systemu operacyjnego Linux. Nic dziwnego, w końcu była hakerem, a Linux to prawdziwa piaskownica dla każdego zainteresowanego technologią.

(CBS)

7. Garcia jest optymistycznym sercem drużyny!
Garcii udaje się pozostać optymistką, choć jej praca wymaga od niej zgłębiania najmroczniejszych ludzkich sekretów. Wielu członków załogi powtarzało jej, że jej nastawienie jest dla nich jak odtrutka. Choć Hotch miał swoje wątpliwości co do jego źródła - "przypomnijcie mi, żebym zrobił jej test na obecność narkotyków we krwi". To właśnie ta zdolność odnajdywania pozytywów w nawet najgorszych sytuacjach czyni Garcię tak ważnym członkiem załogi "Zabójczych umysłów".

Może ci się spodobać