Najlepsze memy 2016

axn-bestmemes2016-open

Smutny Affleck, Harambe, narzekanie na 2016 i inni!

Każdej akcji towarzyszy reakcja i tak się składa, że w dzisiejszych czasach tą reakcją na głośne wydarzenia są memy. Które memy zdobyły największą popularność w roku 2016? Sprawdźmy!

1. Smutny Affleck

W tym roku Ben Affleck zadebiutował w roli Batmana w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Widowisko zebrało bardzo mieszane recenzje (z przewagą tych negatywnych). W jednym z wywiadów z gwiazdami filmu po usłyszeniu jednego z pytań Affleck bardzo się zamyślił... i tak powstał "smutny Affleck":

 

2. Harambe

Goryl Harambe był 17-letnim gorylem z Zoo w Cincinnati, który został zastrzelony w maju 2016 po tym, jak dziecko wpadło do jego zagrody. Wideo z całym zdarzeniem trafiło do sieci i choć było dość szybko usuwane, zawsze pojawiało się tam ponownie. Nagranie i sposób w jaki zwierzę zostało potraktowane sprowadziło falę krytyki na matkę dziecka i zoo. I tak narodziły się memy żądające "sprawiedliwości dla Harambe":

 


(knowyourmeme.com)

3. Narzekanie na 2016

Mimo że każdy rok może być dla kogoś do bani, według Twittera 2016 był wyjątkowo kiepski. W tym roku odeszły kochane ikony takie jak Alan Rickman, Prince, Leonard Cohan czy David Bowie, Donald Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych, wydarzył się Brexit, zabito Harambe itd. To zainspirowało powstanie mema ze zdjęciami "przed" i "po" 2016. Różnicę widać gołym okiem.

 

4. Jajcarz Joe Biden

Mem "jajcarz Joe Biden", znany również jako Biden Bro, to seria zdjęć, na których wiceprezydent Stanów Zjednoczonych knuje, jaki numer by tu wykręcić Donaldowi Trumpowi w Białym Domu. 

5. Zacięta płyta i stopklatka

Ten mem nawiązuje do popularnej kliszy z filmów, która polega na tym, że nagle słyszymy odgłos zatrzymanej płyty winylowej. Ta powoduje stopklatkę, podczas której bohater tłumaczy, jak znalazł się w tym miejscu. Zgrywa z tego ogranego motywu zaczęła się od zdjęcia Usaina Bolta z Olimpiady, na którym dosłownie miażdży swoich rywali.Wkrótce mem był wszędzie.

Może ci się spodobać